کورپاڼه | افغانستان | وزارت انکشاف دهات قرارداد 9 پروژه را به ارزش 4 میلیون دالر با شرکت های خصوصی به امضا رساند
لیکوال
د حروفو اندازه Decrease font Enlarge font

وزارت انکشاف دهات قرارداد 9 پروژه را به ارزش 4 میلیون دالر با شرکت های خصوصی به امضا رساند

وزارت انکشاف دهات قرارداد 9 پروژه را به ارزش 4 میلیون دالر با شرکت های خصوصی به امضا رساند وزارت انکشاف دهات قرارداد 9 پروژه را به ارزش 4 میلیون دالر با شرکت های خصوصی به امضا رساند

کابل (وخت): وزارت احیا و انکشاف دهات قرار داد 9 پروژه سرک سازی را که به قیمت 4 میلیون دالر امریکایی بالغ می گردد با روسای شرکت های خصوصی به امضا رساند.

ویس احمد برمک وزیر احیا و انکشاف دهات در نشست خبری امروز سه شنبه گفت که این پروژه ها در برگیرنده قیرریزی، ترمیم، جغل اندازی و هموار کاری 62 کیلومتر سرک روستایی در مربوطات ولایت های کاپیسا، ننگرهار، بدخشان، سمنگان، جوزجان و بغلان می باشد.

شرکت های انجنیری و ساختمانی اتولینک اتل افغان، باختر افغان، بلتیج، اریانا اسیا، همکار، عنایت بصیر، بریح و افغان وردک از جمله شرکت های اند که با وزارت احیا و انکشاف دهات قرار داد عقد نمودند.

اقای برمک اظهار کرد:"وزارت احیا و انکشاف دهات طی شش ماه اخیر سال 1391 قرار داد 523 پروژه انکشافی را با شرکت های ساختمانی افغانی عقد نموده است."

به گفته وی طی همین سال جاری این وزارت توانسته بیشتر از 252 میلیون دالر را از منابع مختلف کمک دهنده گان دریافت و از طریق برنامه های ملی خویش در پروژه های مختلف در 34 ولایت کشور به مصرف برساند.

وزارت احیا و انکشاف دهات پلان تدابیری پیشگیرانه را در زمستان سال جاری و بهار 1392 روی دست گرفته تا به نیازمندی های اسیب دیده گان احتمالی ناشی از سیلاب ها و سایر حوادث طبیعی پاسخ گوید و مواد غیر غذایی در ذخایر استراتیژیک ریاست های ولایتی را جابجا گردیده است.

وی افزود که در دهات کشور کارمندان این وزارت و شرکت های خصوصی که پروژه های این وزارت را تحت تطبیق دارند، توسط مقام های محلی مورد تهدید و فشار قرار می گیرند که انان این مساله را با وزارت های دفاع و داخله درجریان گذاشته اند و درصورت عدم حل قضیه به رییس جمهور عارض خواهند شد.

وزیر احیا و انکشاف دهات علاوه نمود که چالش های امنیتی ولایت های بادغیس، غزنی، ارزگان و هلمند مانع تطبیق پروژه های این وزارت شده است.

یکی از چالش های عمده که قبلا این وزارت با ان مواجه بود متوقف شدن کمک های مالی به این وزارت بود که اکنون این مساله رفع شده که بگونه مثال بالغ شدن یک  برنامه همبستگی به هزینه 150 میلیون دالر نمونه ان است.

در طی ده ماه گذشته حدود 400 میلیون دالر از طریق صندوق وجهی انکشافی افغانستان برای برنامه همبستگی ملی تطبیق و یا در حال عملی شدن است.

به گفته وزیر احیا و انکشاف دهات کشور های ایتالیا به ارزش 6،5 میلیون دالر، دنمارک 3،5 ، سلواکیا 1،5 میلیون دالر امریکایی برای برنامه همبستگی ملی کمک خواهند کرد.

قابل تذکر است که بودیجه انکشافی این وزارت در طی 8 ماه به 71 درصد بلند برده شده است.

 

خبرنگار: نورالله شایان

تصحیح: عاطف

Subscribe to comments feed آندونه (1 ولیکل شو)

avatar
29/04/2010 12:05:21
I'm still tweaking my new Vivvo site, but after moving my content from [another brand name cms] to Vivvo, my traffic and pageviews literally doubled. (I checked Google Analytics).
د پایلو ټولیزه: 1 | ښودنه: 1 - 1

خپلو آندونه ولیکې

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

مهرباني وکړې امنیتي کوډ داخل کړی:

Captcha
  • ملګرو ته لیږل ملګرو ته لیږل
  • د چاپ پاڼه د چاپ پاڼه
  • ساده نسخه ساده نسخه

Tagged as:

نښتل د دې خبر لپاره شتون نه لري

د دې خبر ارزونه

5.00