کورپاڼه | افغانستان | بازداشت پنج تن از کارمندان دولتی به اتهام تجاوز بر یک دختر جوان در ولایت دایکندی
لیکوال
د حروفو اندازه Decrease font Enlarge font

بازداشت پنج تن از کارمندان دولتی به اتهام تجاوز بر یک دختر جوان در ولایت دایکندی

بازداشت پنج تن از کارمندان دولتی به اتهام تجاوز بر یک دختر جوان در ولایت دایکندی

نیلی (وخت): مقام های محلی در ولایت دایکندی می گویند که پنج تن از کارمندان دولتی، در این ولایت به اتهام دست داشتن در قضییه تجاوز جنسی بر یک دختر جوان از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده اند.

به گفته آنان؛ افراد بازداشت شده شامل چهار تن از کارمندان ریاست امور زنان این ولایت به شمول سرپرست این ارگان دولتی و یکی از نیروهای پولیس می شود.

قربانعلی ارزگانی والی دایکندی در گفتگو با آژانس خبری وخت گفت که این افراد به اتهام تجاوز جنسی بر دختری که در مرکز تربیت و اصلاح اطفال در دایکندی زندگی می کرد و خانواده اش از گرفتن مسئولیت سرپرستی او خود داری کرده بودند و قرار بود از طریق ریاست امور زنان به خانه امن در ولایت بامیان منتقل شود، بازداشت شده اند.

ارزگانی افزود: "این دختر ادعا کرده است که در ریاست امور زنان بالایش تجاوز جنسی صورت گرفته که حبیبه شجاعی سرپرست ریاست امور زنان دایکندی به همراه سه تن از کارمندان این ریاست و یک تن از نیروهای امنیتی به اتهام دست داشتن در قضییه تجاوز جنسی بر این دختر جوان، از سوی نیروهای امنیتی تحت توقیف قرار گرفته اند".

او می گوید که قضییه تجاوز جنسی تا هنوز به طول قطعی ثابت نشده و ارگان های سارنوالی و قوماندانی امنیه دایکندی تحقیقات خود را پیرامون این قضییه آغاز کرده اند.

به گفته والی دایکندی، پیش از این نیز دو تن به اتهام تجاوز جنسی بر این دختر بازداشت شده بودند که یکی از آنها از سوی محکمه این ولایت به شانزده سال و یگری به 5 سال حبس محکوم شدند.

تجاوز جنسی در ریاست امور زنان در حالی گزارش می شود که دو هفته پیش چهار زن در ولایت دایکندی به دلیل خشونت های خانوادگی، نامزدی وازدواج اجباری وفقر اقتصادی درطی یک هفته دست به خود کشی زدند.

تجاوز جنسی در ریاست امور زنان دایکندی درحالی گزارش شده است که دو هفته پیش چهار زن در ولایت دایکندی دست به خودکشی زدند.

ازدواج های اجباری، فقر اقتصادی و خشونت های خانوادگی از عوامل عمده خودکشی این زنان خوانده شده است.

با این حال بلند رفتن آمار خشونت علیه زنان در ولایت مرکزی دایکندی، نگرانی نهادهای مدافع حقوق بشر و فعالان مدنی در این ولایت نیز را بر انگیخته است.

 

خبرنگار: کنیشکا ضحاک

تصحیح: عاطف

Subscribe to comments feed آندونه (0 ولیکل شو)

د پایلو ټولیزه: | ښودنه:

خپلو آندونه ولیکې

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

مهرباني وکړې امنیتي کوډ داخل کړی:

Captcha
  • ملګرو ته لیږل ملګرو ته لیږل
  • د چاپ پاڼه د چاپ پاڼه
  • ساده نسخه ساده نسخه

Tagged as:

نښتل د دې خبر لپاره شتون نه لري

د دې خبر ارزونه

0