کورپاڼه | ویډیوګاني | وزارت مخابرات فعالیت شرکت پستی اعتبار را متوقف ساخت

وزارت مخابرات فعالیت شرکت پستی اعتبار را متوقف ساخت

لیکوال
د حروفو اندازه Decrease font Enlarge font

کابل (وخت): مقام ها در وزارت مخابرات و تکنالوزی معلوماتی می گویند که فعالیت یک شرکت عرضه خدمات پستی را به دلیل نداشتن مجوز و فعالیت های غیر قانونی در کشور متوقف ساخته اند.

میر عبدالرحمن صدری سرپرست اداره تنظیم عرضه خدمات پستی (اپرا) در نشست خبری روز دو شنبه گفت:"برای ما همشریان اطلاع داده اند که یک کمپنی پستی بنام اعتبار مکاتیب و مراسلات را در داخل و خارج کشور بصورت غیر قانونی می فرستد که مسوولان فورا دست به کار شده و به همکاری نیرو های امنیتی این شرکت را مسدود کردیم."

به گفته وی شرکت خدمات پستی اعتبار از 1389 به این طرف به فعالیت های غیر قانونی دست زده و مالیات دولت را نیز نپرداخته است.

شرکت خدمات پستی اعتبار در شهر کابل موقعیت داشته و با کمپنی مخابراتی افغان بیسیم، بانک الفلاح، AIB   و یونایتد بانک قرار داد داشته است.

اداره تنظیم خدمات پستی یا اپرا وظیفه دارد که زمینه مساعد را برای عرضه خدمات پستی ارایه نماید و برای شرکت های پستی جواز صادر نماید.

کمپنی های پستی DHL,TNT  فیدکس، موف ون لوجستیک و افغان پست از جمله شرکت های قانونی و ثبت شده وزارت مخابرات می باشند.

از سوی هم وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی از نهمین سالگرد قانون اساسی کشور تجلیل به عمل اورده و می گویند که در بسیاری موارد این قانون نقض شده است.

وهاب الدین سادات معیین وزارت مخابرات تکنالوژی معلوماتی گفت:"قانون اساسی افغانستان در منطقه بی مثال بوده است، این قانون برای مشروعیت نظام از معیار های خوبی برخور دار بوده است."

به گفته وی در کشور های که زیاد احترام به قانون اساسی میشود بیشتر ترقی کرده اند و قانون اساسی زمانی با ارزش گفته میشود که مواد ان تطبیق گردد.

معیین وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی می افزاید که تعهد این وزارت در قبال تطبیق قانون اساسی پایدار است و همه ی تقرری ها به اساس شایسته سالاری صورت گرفته است.

وی افزود:"در دو دهه گذشته حاکمیت قانون کمتر بوده است و قانون شکنی های وجود داشته است که امید داریم اهسته اهسته این معضل رفع گردد."

محمد ضیا فرهمند نماینده کمیسیون نظارت بر تطبیق قانون اساسی می گوید که قانون اساسی افغانستان از جمله قانون های نخبه دنیا بشمار می رود، معیار های اسلامی و فرهنگی با اصول و شرایط جهانی در ان وفق یافته است.

به گفته وی در تمامی ماده های این قانون دفاع از حقوق اتباع و وجود محاکم عادلانه و معتقدات اسلامی به بهترین وجه تذکر یافته است.

موصوف اگاهی مردم را یک شرط برای تطبیق قانون اساسی می خواند و می گوید که انان در نظر دارند تا در نصاب معارف و تحصیلات عالی کشور تدریس قانون اساسی را درج نمایند.

گفتنی است که پس از گذشت نُه سال از تصویب این قانون، هنوز هم انتقاد های موجود اند که این قانون به گونه درست در افغانستان تطبیق نشده است.

 

خبرنگار: نورالله شایان

تصحیح: عاطف

 

Subscribe to comments feed آندونه (1 ولیکل شو)

avatar
AfroditaBot 15/01/2018 21:42:34
Мне прям нравится всё, поэтому трудно выбрать только одну квартиру Планирую съездить в ближайшее время в офис-продаж, чтобы ещё там проконсультироваться со специалистами <a href=http://xn----7sbapuca4antzdr4f1a.xn--p1ai>жк афродита заречная дом 5 застройщик</a> квартира афродита жк. Продаю однокомнатную студию, 29 м&sup2; этаж 10 из 15
د پایلو ټولیزه: 1 | ښودنه: 1 - 1

خپلو آندونه ولیکې

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

مهرباني وکړې امنیتي کوډ داخل کړی:

Captcha
  • ملګرو ته لیږل ملګرو ته لیږل
  • د چاپ پاڼه د چاپ پاڼه
  • ساده نسخه ساده نسخه

Tagged as:

نښتل د دې خبر لپاره شتون نه لري

د دې خبر ارزونه

5.00